Hançerli, Fatih Sultan Mehmet Cd No:155, 55020 İlkadım/Samsun
Turkish English French Russian

Kol Germe

Kol Germe

Brakioplasti Kol Germe
Kol Germe, Brakioplasti Nedir ?

Kol germe, dirsekten koltukaltına kadar olan kol bölgesi sarkmalarının estetik amaçla düzeltilmesi için yapılan cerrahi uygulamalardır. Cerrahi ile koltuk altı ile dirsek arasında zaman zaman kanatlanmaya kadar neden olan fazla yağ ve sarkan deri dokusu birlikte çıkarılır. Beden imajını düzelten bir kontur cerrahisi olarak Kol germe işlemleri, sıklıkla mide küçültme ameliyatları sonrası hızlı ve fazla kilo kaybeden hastalarda ve ileri yaşlarda uygulanır.

Body lifting başlığı altında gerçekleştirilen işlemler sıklıkla meme küçültme, kaldırma ve karın germe işlemleri ile beraber eş zamanlı uygulanırlar. Bu hastalarda bölgesel sınırlı liposakşın ile destekleyici Silüetplasti planlaması da uygulanabilir.

Olası komplikasyonlar, dikiş izinin belirgin ve görünür olması, her iki kol arasında asimetri, yara iyileşme problemleri ve kolda duyu değişiklikleri görülmesi şeklinde sıralanabilir.

Kol Germe Ameliyatı Teknik & Süreç
Genellikle genel anestezi altında ve her zaman ameliyat öncesi işaretlemelerden girilerek ameliyat gerçekleştirilir. Liposakşın cerrahiye kombine edilebilir. Body lifting hastalarında cerrahi iz, dirsekten koltuk altına oradan yan göğüs duvarına ilerletilebilir.

Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?
Ameliyat yaklaşık her 2 kol için 1.5 saat sürer ve kollara (biriken kanın dışarı alınabilmesi için) dren yerleştirilmesini takiben (erken iyileşmeyi sağlamak ve şişlik olmaması için) kollara baskılı giysi giydirilir.

Hastadan ilk birkaç gün kollarını omuz seviyesinin üstüne çıkarmaması istenir

Drenler 24 saat sonra, eğer alınacak dikiş atılmışsa bu dikişler ile beraber baskılı giysi 12. günde çıkarılır.

Bir hafta sonra işe başlanır. Ağır egzersizler ve yüzme gibi sporlara en erken 2. ayda başlanması önerilir.

Sonuçlar kalıcı ve tatmin edicidir.

X

Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Doç. Dr. Umut TUNCEL
Saç Ekimi hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki Whatsapp numarasından sorabilirsiniz.