Hançerli, Fatih Sultan Mehmet Cd No:155, 55020 İlkadım/Samsun
Turkish English French Russian

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı

Doğuştan, gelişimsel ya da sonradan meme dokusunu yitirenler bu operasyona adaydırlar. Bunun dışında meme boyutlarının daha büyük olmasını arzu edenler de bu operasyon için adaydırlar.

Meme Büyütme Ameliyatı
Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında bir kaç farklı yoldan meme dokusu altına ulaşarak yapılabilir. Meme ile karın derisinin birleşim yeri olan kısım en çok tercih edilen yerdir. Bunun dışında meme başı etrafındaki renkli alan ile normal derinin tam birleşim yerinden veya koltuk altından yapılan kesi ile girilerek silikon yerleştirilebilir. Her birinin kendine göre avantajları vardır.

Memeler Nasıl Büyütülür?
Meme dokuları yapılan kesiden içeriye doğru ilerlenerek meme dokusu ile onun altındaki kas arasında, veya kas dokusunun da altına girilerek silikon protez yerleştirilerek büyütülmektedir.

Göğüs Büyütme Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yapılacak ameliyat hakkında mutlaka detaylı bir şekilde hekiminizle konuşmalısınız. Siz ne kadar büyütülmesi konusunda düşüncenizi bildirmelisiniz. Yapılacak fizik muayene ve ölçümlere göre hekiminiz de size en uygun olan ölçüdeki silikon protez hacmini belirleyecektir. Tüm operasyonlardan önce ek hastalıklarınız varsa bu açıdan da hekiminizi bilgilendirmelisiniz. Ayrıca sigara içimi söz konusuysa en az 3-4 hafta önce bırakmanız, ameliyat ve sonrasını daha rahat geçirmenizi sağlayacak, karşılaşılabilecek olumsuzlukları önleyecektir.

Meme büyütme ameliyatından sonra sizi neler bekler?
Meme büyütme operasyonu sonrasında ilk ameliyat akşamı biraz ağrı ve gerginlik hissi olacaktır. Ancak bu damar yoluyla verilecek olan ilaçlar ile gayet güzel bir şekilde kontrol edilebilir bir ağrıdır. Ertesi gün itibariyle ağrıdan çok hareketlerle acıma hissi ortaya çıkar. 5-6.gün itibariyle normal hayatınıza dönmüş olursunuz.

X

Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Doç. Dr. Umut TUNCEL
Saç Ekimi hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki Whatsapp numarasından sorabilirsiniz.